
Zgodnie z zapisami statutu, „uczeń ma obowiązek nosić strój galowy w czasie ważnych uroczystości szkolnych, grupowych lub indywidualnych wyjść poza szkołę lub na wyraźne wskazanie wychowawcy”. Szczegółowy opis stroju różnicuje wymagania wobec dziewcząt i chłopców. Dziewczęta muszą założyć białą bluzkę z kołnierzykiem, krawatkę z logo szkoły oraz czarną lub granatową spódnicę do kolan. Chłopcy zobowiązani są do noszenia białej koszuli z kołnierzykiem, krawata z logo szkoły i eleganckich spodni.
Statut dopuszcza pewne odstępstwo od tych zasad – w okresie jesienno-zimowym dziewczynki mogą założyć materiałowe spodnie w czarnym lub granatowym kolorze jako element stroju galowego. Poza tym czasem możliwość wyboru innego eleganckiego stroju nie została przewidziana. Brak elastyczności w przepisach dotyczących ubioru oznacza, że uczennice mogą ponieść konsekwencje za niestosowanie się do wymagań, np. podczas szkolnych uroczystości.
Stowarzyszenie Umarłych Statutów, które zajmuje się analizą szkolnych statutów, podaje przykład tej szkoły jako jeden z wielu, w których regulacje dotyczące stroju różnicują uczniów ze względu na płeć. W ocenie stowarzyszenia tego typu zapisy ograniczają możliwość swobodnego wyboru odzieży przez uczennice, nawet jeśli inne formy eleganckiego ubioru byłyby zgodne z charakterem wydarzenia.