Wege planeta

0
53 / 15
Zgłoś

Aby dodać komentarz zaloguj się proszę.

Komentarze:

  • Anonimowy

    ██████████████░ ︀Loading… ︀99% ︀➵ www.i︀n︀t︀i︀m︀c︀o︀n︀t︀a︀c︀t︀.︀c︀o︀m︀?︀p︀r︀o︀f︀i︀l︀e︀2914685

    -1
  • Anonimowy

    (ᵔᴥᵔ) ⇝ www.︀ᴺ︀ᵃ︀ᴷ︀ᵉ︀ᴰ︀%2D︀ᴳ︀ᴵ︀r︀ˡ︀ˢ︀%2e︀ᵒ︀n︀l︀ᴵ︀ⁿ︀ᴱ/c%2ftrack%2fl%2f︀kwejk%2f︀2914685

    -1
  • Anonimowy

    ◔_◔ ︀↪ ︀➭ www.d︀a︀t︀e︀4︀f︀u︀q︀.︀c︀o︀m︀?︀i︀d︀2914685

    -1
  • Anonimowy

    █▬█ ︀█ ︀▀█▀ ︀18+ ︀>>>>> www.︀ᴺ︀ᵃ︀ᴷ︀ᴱ︀d︀%2D︀ᵍ︀i︀ʳ︀ᴸ︀ˢ︀%2e︀o︀ⁿ︀ᴸ︀ᴵ︀n︀ᵉ/c%2ftrack%2fl%2f︀kwejk%2f︀2914685

    -1
  • rogal55
    rogal55 8 lat temu Odpowiedz

    Giganci istnieli i opisani są w wielu kulturach, od Indian, poprzez Greków na Chrześcijaństwie kończąc. Jeżeli myślicie, że wszystkie te religie wyssały sobie to z palca, to sorki, ale śmiem twierdzić, że wasze mózgi też są wyssane z palca.

    4
  • rusofil
    rusofil 8 lat temu Odpowiedz

    Twoja polszczyzna jest okropna.

    1
  • Sandro de Vega

    Jak widzę tą kulę to jedyne co mi przychodzi do głowy to, że jest to nasiono jakiejś dawnej rośliny. Wątpię by jakaś nieznana nam cywilizacja robiła kinder niespodzianki z zabawkami rozkładającymi się na włókniste coś.

    16
  • Lifter2016

    Totalny miszmasz niedokładnych relacji rzeczywistych badań naukowych oraz wymysłów rodem ze "Starożytnych kosmitów".

    17
  • Anonimowy

    Naukowcy twierdzą, że gdyby nastała apokalipsa i cała ludzkość by wyginęła, to w przeciągu następnych kilkuset tysięcy lat zanikną ostatnie ślady naszej cywilizacji i jeśli na Ziemi powstanie kolejny gatunek inteligentnych istot, to nie będą one miały pojęcia, że kiedyś istnieliśmy. Skoro Ziemia ma ponad 4 miliony lat, to skąd wiadomo, że jakaś zaawansowana cywilizacja nie istniała przed nami?

    -3
  • Anonimowy

    sadzisz, ze radioaktywne rzeczy i plastik gdzies jednak nie przetrwaja?

    14
  • Anonimowy

    Jeśli już to w takim stanie, że nie da się określić, czym było to wcześniej.

    -3
  • Sandro de Vega

    Muszę cię zmartwić. Dzisiejsi archeolodzy odkopują ślady ludzi sprzed kilku set tysięcy lat i dzięki temu wiedzą jak wyglądało ich życie.

    14
  • Anonimowy

    @krystian_sandro_krupiński Co wytrzyma dłużej? Krzemienny grot, kamienny młotek czy plastikowa figurka?

    1
  • Sandro de Vega

    Plastikowa figurka. I budynki ze zbrojonego żelbetonu. Samochody i inne pojazdy, które w większości są z metalu.

    edytowano: 8 lat temu
    6
  • ariel-foltyn

    @krystian_sandro_krupiński Muszę Cię zmartwić....samochody mające tylko ponad 50 lat już czasem nie wyglądają jak samochody....po za tym plastikowa figurka nie przetrwa tyle jak się powszechnie uważa a napewno nie więcej niż kamienny grot... Budynki ze zbrojonego żelbetonu...serio uważasz że wytrzymają chociaż 100 tysięcy lat? bez żadnej konserwacji napraw sprzątania odkażania odgrzybiania itd? A piramidy które są z litego kamienia i mają tylko 5 tysięcy lat a w jakim są stanie? Drugi przykład bliższy naszym czasom Czarnobyl...miasto zostawione same sobie....jak wygląda tylko po 30 latach? Natura zaczyna upominać się o swoje... Jedyne co najdłużej po nas zostanie i może być ciekawostką archeologiczną dla przyszłych bytów inteligentnych są nasze wysypiska śmieci....bo takie składowisko w jednym miejscu rzeczy plastikowych metalowych czasem i promieniotwórczych jeszcze ma jakieś tam szanse na wolniejszy rozkład i dłuższe pozostanie w formie w jakiej te rzeczy znamy...

    edytowano: 8 lat temu
    3
  • michalmichal

    @krystian_sandro_krupiński Łoho, kolejne mądrości Sandro, według którego plastik nie rozłoży się po setkach tysięcy lat. Gdy czas rozkładu plastiku to od setek do tysiąca lat. Do tego patrząc pod kątem braku zmian - już teraz pojawiaja się bakterie żywiące się plastikiem i usuwające go ze środowiska. Za pół miliona lat nie będzie śladu po wszystkim, co wyprodukowaliśmy z plastiku, betonu czy metalu. Natura takie rzeczy wchłania stosunkowo szybko, do tego dostosowuje się do nich. I prędzej przetrwa właśnie krzemienny grot, niż plastikowa figurka.

    0
  • michalmichal

    A odnosząc się do potencjalnych cywilizacji ziemskich, które były wcześniej, bo powyższe było względem naszej, to nie wiadomo jak się rozwijały (jeśli istniały) i jakich technologii oraz środków używały. Można zakładać, że musiały opierać się na tych samych surowcach i tej samej gamie pierwiastków, to oczywiste. Ale wystarczy spojrzeć na różnicę w metodach i sposobach użycia w naszej historii, jaka jest ogromna, by zrozumieć jak mało możemy się domyślać o tym, jak żyło się i co robiło kiedyś. Równie dobrze wcześniejsza cywilizacja mogła się opierać o biodegradowalność, recykling i współdzielenie (do tego dąży nasza, już się to objawia coraz bardziej, wszelkie "chmury" czy ubery to tylko wierzchołek góry lodowej), materiały kompozytowe i wielofunkcyjne, nie o zbrojony żelbeton. Założenie braku cykliczności na rzecz liniowego rozwoju cywilizacji to jedna z najbardziej ograniczających i pozbawionych sensu teorii. Za to bardzo chwytliwa, bo ustawia nas w wyjątkowej roli. W naturze jednak nierzeczywista. Ta teoria przeszkadza w badaniach, bo podporządkowuje wobec siebie jedno, dwa, dziesięć, sto znalezisk i odkryć, hamując poznanie. A co do potencjalnych pozostałości dawnych cywilizacji to najpewniej dałoby się je odnaleźć... w rzeczach większych i szerszych, niż typowe aspekty. Takich, jak systemy, formowanie w układzie, genotyp, skoki rozwojowe i tak dalej. Jakoś przykładowo mało się mówi o odnoszeniu się jednostek megalitycznych względem odległości międzyplanetarnych czy prawdopodobnym kodowaniu naszego genotypu. Za to wymyśla się przeróżne bzdury, takie jak to, że piramidy to grobowce, a precyzję, osiąganą dzisiaj przy pomocy laserów, osiągali niewolnicy i kamieniarze, którzy oczywiście ryli na skałach hieroglify o tym, jak poszli srać za stodołą, ale nikt nie wpadł na to, by zapisać gdzieś coś tak monumentalnego i wpływającego na pokolenia jak budowa piramid. Jeden przykład z masy tego, jak teoria liniowości wszystko wyjaśnia choćby w sposób absurdalny i zbywający, byleby tylko nie dać podważyć status quo.

    0
  • Komętarz

    poprawka: Ziemia ma ponad 4,5 miliarda lat

    0
  • Anonimowy

    a chociażby kopalnie odkrywkowe diamentów w Rosji które przez to że są już tak rozkopane że nad nimi tworzą się własne prądy powietrza, raczej nie zarosną na tyle żeby nie było śladu tego że człowiek je wykopał :P

    0
  • TuGrab7
    TuGrab7 8 lat temu Odpowiedz

    Miliardy !!!, a wiadomo to stąd ze np. głupie małże i koralowce są tak mocno integrują w środowisko że pozostają nich całe łańcuchy górskie. A człowiek ingeruję w nie o wiele mocniej. Jeśli przed milionami lat istniała jakaś na tyle rozwinięta cywilizacja że wydobywała paliwa kopalne, to zmieniła by środowisko tak bardzo że nie mgła by się ukryć.

    0
  • TuGrab7
    TuGrab7 8 lat temu Odpowiedz

    @michalmichal Ale bzdury, wiesz natura nie wchłonie betonu kropka. Wiesz jak powstały góry na wyżynie krakowsko-częstochowskiej, ze z małży i koralowców. Natura nie była wstanie wchłonąć rozpuszczalnego w wodzie CaO, a miała by sobie poradzić ze zbrojonym betonem? To że strop się zawali nie jest istotne, istotne jest to że ta "skała" nie zniknie. Wiesz jak postawały złoża węgla i dlaczego nagle przestały? Celuloza w drewnie ma tak skomplikowaną budowę że bardzo trudno ją rozłożyć. Gdy powstały "naglę" powstały rośliny z taką celulozą, To a) szybko się rozprzestrzeniły, bo nic nim nie zagrażało, B) po obumarciu leżały na ziemi i nic z nimi się nie działo, zostały zasypane przez piasek i zmienił się w węgiel. Potem powstały grzyby potrafiące trawić drewno i nowe pokłady węgla przestały powstawać. Teraz powstają tylko na torfowiskach(których jest malutko) albo gdy cały las nagle zostanie prze coś zasypany...(np. lodowiec) ale one mają tylko kilkadziesiąt cm grubości. Twierdzenie że za pół miliona lat nic z nas nie zostanie z plastiku, jest śmieszne. W kościach dinozaurów z przed setek milionów lat, ciągle istnieją białka i związki organiczne, a one są tak delikatne że na twoim biurku to by tygodnia w takim stanie nie wytrzymały... A co dopiero plastikowa figurka. A co do grotów, to ile kamiennych grotów wyprodukowano a ile plastikowanych figurek. Mogę się założyć że tych drugich produkuję się rocznie więcej niż cała ludzkość wyprodukowała kamiennych grotów od początku świata. Po za tym, jak obca cywylizacja miała by niby w paść na to ze kamienny grot to grot a nie kamień. Figurkę z tworzy sztucznych z połową tablicy Mendelejewa w środku, trudno pomylić z kamieniem, tak samo jak trudno tak po prostu wytłumaczyć jej istnienie.

    0
  • Anonimowy

    W tej galerii bardzo lekko podchodzi się do terminu "człowiek". W pierwszym obrazku dowiadujemy się, że "człowiek" nie mógł zrobić kulki bo pojawił się 2,5 mln lat temu, w ostatnim to nagle ponad 4 mln lat. Zapewne problemem są różne gatunki człowiekowatych jednak to pokazuje miałkość tych ciekawostek.

    9
  • mikil341

    Homoo-niewiadomo

    0
  • Zick
    Zick 8 lat temu Odpowiedz

    Jasne. Prehistoryczni obcy grali nimi w billard w afrykańskich kopalniach. To były czasy! Gimby nie pamiętajo :D

    edytowano: 8 lat temu
    15
  • Anonimowy

    Łojezusku, ktoś był wysoki, o matko boska, ktoś był niski. Nie ogarniam tego srania że ktoś jest niski albo wysoki, karłowatość albo gigantyzm to norma nawet dzisiaj, dla przykładu postawcie obok japońca i afro zawodnika koszykówki.

    -12
  • Galtram
    Galtram 8 lat temu Odpowiedz

    https://ripsonar.wordpress.com/2015/12/29/giganci-czesc-5-odkrycia-zdjecia-i-dowody/ . Co jak co ale nigdy nie widziałem człowieka mającego powyżej 4 metrów wzrostu.

    7
  • michalmichal

    Głupiś to nie ogarniasz, to takie proste. A naukowcy potrafią odróżnić szkielety będące pozostałością choroby, jak karłowatość czy gigantyzm, od będących pozostałością innego gatunku w oparciu nie tylko o sama specyfikację, ale i o większą populację. Ale rozumiemy, że i tak nie ogarniasz, nie szkodzi. Wystarczy byś wiedział, którą stroną łopaty się kopie. Podpowiem - tą szerszą.

    1
  • TuGrab7
    TuGrab7 8 lat temu Odpowiedz

    @michalmichal na pewno nie rozróżniają ich po rozmiarze populacji, skoro z naleźli tylko kilka szkieletów ;) Tobie przydało by sie szkolenie na operatora łopaty, może byś zmądrzał, bo jak tak czytam kolejne twoje posty, to widze że książki nie są dla CB.

    edytowano: 8 lat temu
    0
  • whereswally

    Nieznany materiał który pokrywa się tlenkiem i koroduje. Normalnie magia

    5
  • adriano-amigo

    Ta figurka przypomina trochę mojego G.I.Joe Którego wysłałem w przeszłość ozdabiając kibel na wehikuł czasu i spuszczając go w wirze czasoprzestrzennym bu uratował mojego psa który tydzień wcześniej wpadł pod samochód :) Miałem 5 lat ale teraz po ćwierć wieku zaczynam rozumieć czemu się mu nie udało :) musiałem posłać go za daleko w przeszłość :P

    14
  • Anonimowy

    @adriano-amigo może spuściłeś wodę 2 razy.

    6
  • adrianna-stankiewicz

    O Si-Te-Cah już od dawna wiadomo, że to był fejk.

    2
  • Vladi
    Vladi 8 lat temu Odpowiedz

    A skąd wiadomo że człowiek to pierwszy inteligentny gatunek na ziemi zdolny do wytwarzania np takich jajek jak z pierwszego obrazka? Po prostu nie zostały po nich żadne inne pozostałości.

    19
  • Pluszak Komandos

    @Vladi ale właśnie dziwne że nic nie zostało po ziemianinach zostałoby wiele śmieci i innego gówna nawet po milionach lat...

    22
  • Vladi
    Vladi 8 lat temu Odpowiedz

    @Pluszak Komandos Bo może nie doszli tak daleko jak My? Może utknęli na etapie rozbitych plemion i na tym etapie wyginęli? Nigdy nie stworzyli nic co przetrwałoby kilka millionów lat oprócz kilku metalowych przedmiotów? Odpowiedzi może być wiele. Tak samo może się okazać że kulki powstały naturalnie.

    9
  • adrianna-stankiewicz

    Raczej po takich istotach zostałyby szczątki, choćby pojedyncze kości.

    8
  • Anonimowy

    @adrianna-stankiewicz Może po prostu na nie nie trafiliśmy. A może leżą gdzieś jako niezidentyfikowane.

    4
  • ja2012
    ja2012 8 lat temu Odpowiedz

    @Vladi Hipoteza bez sensu, bo nie było żadnej linii ewolucyjnej, która mogłaby do tego doprowadzić.

    -4
  • Anonimowy

    @Vladi @Pluszak Komandos Wszyscy się mylicie. Żniwiarze zadbali, żeby nic nie zostało:)

    5
  • Anonimowy

    @Vladi a moze wlasnie odwrotnie? Szybko osiagneli gwiazdy i sp*****lili stad?

    5
  • michalmichal

    @Vladi Nie wiadomo. A co do tych, co się dziwią, że prawie nic nie zostało (bo zostało bardzo wiele, poczynając od jednostek megalitycznych) - co was w tym dziwi?

    0
  • Anonimowy

    Datowanie węglem jest BARDZO zawodne, to już wiadomo. Dlatego niestety wiele z tych "niewyjaśnionych" rzeczy to wynik zwykłego błędu datowania niepewną metodą. Ale wciąż wiele kwestii pozostaje otwartych, a galeria jest ciekawa.

    24
  • Anonimowy

    Ehm. Z paru powodów. Raz, że ilość C14 w atmosferze nie jest stała. Może się zdarzyć przedmiot, w którym jest mniej C14, ale jest młodszy, bo co prawda rozłożyło się w nim mniej izotopu, ale na początku też było mniej. Do tego dochodzi czystość próbki, czy możliwe jej uszkodzenie w laboratorium (w sensie zanieczyszczenia C14, albo spowodowania rozpadu części izotopu za pomocą promieniowania, nie rozbicia, więc gołym okiem nie odróżnisz). Poza tym próg w miarę realnego datowania radiowęglowego to 50 000 lat. Szacowanie na 2,8 mld to właśnie SZACOWANIE. Raczej w stylu domniemywania, a nie jakiś superprecyzyjnych testów laboratoryjnych. Równie dobrze mogli się pomylić w szacnkach o prawe 3 mld lat.

    10
  • Anonimowy

    Dlatego właśnie nie używa się tej metody...

    -2
  • xvim2016

    To nawet nie szacowanie, to po prostu nie ma sensu. Może inaczej. 3.8x10^9 lat / 5.7*10^3 = 2/3* 10^6 okresów połowicznego rozpadu. Czyli z pierwotnego węgla zostało około 1/2^(2/3*10^6) czyli mniej niż 1/10^200000. Czyli 0.000.... (200 tysięcy zer).... 1 początkowej ilości. Chyba rozumiecie , że to nawet nie daje najbardziej przybliżonego wyniku. 50000 tyś lat to raczej granica skutecznego badania. Natomiast po około 500 tyś lat generalnie cały początkowy węgiel uległ rozpadowi Oczywiście statystyka mówi , że nigdy cały ale na tym etapie już losowe TWORZENIE C14 np pod wpływem promieniowania kosmicznego, ma większy wpływ na zawartość niż upływający czas i rozpad. Edycja: Natomiast przyznaję się do nieco wczesnego zapostowania, przed dokładnym przeczytaniem. O ile mój komentarz jest nadal zgodny z faktami, w oryginalnym kwejku nie widzę nic o datowaniu węglowym, są też inne.

    5
  • Anonimowy

    metoda datowania radiowęglem jest używana, jak najbardziej. Przede wszystkim w archeologii, kiedy materiał do badań nie jest bardzo stary. A co do zmian ilości izotopu w atmosferze, to są odpowiednie poprawki na to wprowadzane, więc aż tak wielkiego wpływu to nie ma. Aczkolwiek 280 mln lat datowane radiowęglem to trzeba włożyć między bajki :D

    5
  • Anonimowy

    Ta lalka z Nampa to albo mistyfikacja, albo coś o czym wolelibyśmy nie wiedzieć

    15
  • madzikowa1988

    @radioactiveugly dlaczego nie? ja tam jestem ciekawa :)

    4
  • Anonimowy

    Ale dlaczego nikt nie pomyślał, że lalka mogła przywędrować wraz z ludźmi później, a sama w sobie być znacznie starsza. To trochę tak jakby za parę tys. lat archeolodzy w ruinach Londynu odkryli rzeźby egipskie i głowili się czy starożytni Egipcjanie żyli na tym terenie 2000 lat p.n.e.

    5
  • keyuser
    keyuser 8 lat temu Odpowiedz

    @anonimowy 100 metrów pod ziemią?

    edytowano: 8 lat temu
    1
  • Sandro de Vega

    A może czytanie ze zrozumieniem? Leżała tam ZANIM przybyli tam ludzie. Więc ludzie nie mogli jej tam zanieść. To tak jakby ktoś znalazł egipską piramidę z czasów zanim do egiptu przybyli ludzie.

    0

0.050003051757812